Saç Ekimi

Saç ekimi günümüzde en sık yapılan cerrahi bir estetik operasyondur. Genellikle erkeklerde görülen kellik ve seyrelme rahatsızlığından dolayı yaptırılan bir işlemdir. Saç ekimi işlemi erkeklerde olduğu kadar kadınlarda da seyrelme rahatsızlığı sebebiyle uygulanabilir.

Saçlarınız açılmaya başladıysa çok geç olmadan bir uzmana danışmalısınız. Çok fazla açılması olmayan kişiler için çeşitli tedaviler öneriyoruz. Bu tedaviler saç dökülmenizi azaltabilir,ince telli saçlarınızı güçlendirebilir. Yoğun dökülme ve seyrelme olan kişilere kalıcı ve kesin çözüm olarak saç ekimi operasyonunu gerçekleştirilmektedir.

Saç ekimi, kalıcı ve kesin çözümdür. Çıkan saçlar ömür boyu garantilidir. Saç ekimi operasyonuyla hastanın ense bölgesinden genetik olarak dökülmeye dayanıklı saç kökleri toplanarak kellik ya da seyrelme oluşmuş kısımlarda açılan kanallara ekilir.

Saç ekim operasyonu lokal anestezi altında yapılan mikro cerrahi bir ameliyattır.Bu nedenle hastane ortamında ve steril koşullarda yapılmalıdır.

SAÇ EKİMİ AŞAMALARI

1. Anestezi

Saç ekimi lokal anestezi ile yapılmaktadır. Son teknoloji iğnesiz cihazımızla, basınç yöntemi ile işlem yapılacak olan kısma uygulanır.

2. Saç köklerinin toplanması

Saç ekimi için gerekli olan kökler ense bölgenizin dökülmeye dayanıklı olan kısmından alınır. Donör alanı olarak işaretlediğimiz bölge işleme hazırlandıktan sonra MİKRO FUE tekniği ile alınır. MİKRO FUE, mikro motor kullanılarak saçlarınızın tek tek alınması işlemidir.

Eski teknoloji olan FUT yöntemi ense bölgesinde çok fazla iz bıraktığından ve çok sayfa saç kökü alınmadığından dolayı yerini FUE tekniğine bırakmıştır. FUE yöntemi sayesinde ensenizden ihtiyacınız olan maximum saç kökü çıkarılır ve herhangi bir deformasyona uğramaz.

3. Ön çizginizin belirlenmesi

Her insanın yüz hatları birbirinden farklıdır. Bu sebeple ön çizgi kişiye özel çalışılır. Kas sınırınız belirlenir ve altın oranla hesaplanarak yeni ön hattınız çizilir. Ön hattınız, yüzünüze yakışması ve en doğal görünüm için önemli bir unsurdur.

4. Kanal

Saçlarınızın en doğal şekilde çıkmasında en önemli faktör kanal işlemidir. Kendi saçlarınızın yönüne, kalınlığına ve boyutuna göre açılan kanallar size en doğal görünüm kazandıracaktır.

5. Ekim işlemi

Açılan kanallara toplanan saç kökleri, belirli bir yön doğrultusunda tek tek ekilir. Saç ekiminin en uzun ve son aşamasıdır. 

6. Yıkama işlemi

Operasyonun 3. günü ilk yıkama işlemi gerçekleştirilir. Saç ekilen bölgelere özel bir losyon sürülerek 20dk. bekletilir ve ardından profesyonel bir titizlikle yıkama işlemi gerçekleştirilir. 

Saç yıkama işlemi toplam 10 gün boyunca devam eder. İlk yıkama hariç diğer yıkamaları kendiniz de yapabilirsiniz. Yıkamanın nasıl

yapılacağı size tüm detaylarıyla tarif edilir. Tercih ederseniz 10 gün boyunca hastanemizde de yıkama işlemine devam edebilirsiniz. 10. yıkamayla birlikte kabukların dökülme işlemi tamamlanır.

10 günlük sürecin sonunda saçlarınız kısa kestirmişsiniz gibi, kızarıklıklarınız %80 azalmış bir noktaya gelinir.

10. günden sonra 1. aya kadar saçlarınızın iyileşme süresidir. 1. ay ile 3. ay saçlarınızda şok dökülmeler olabilir. Bu aylar saçlarınız için beslenme sürecidir.

3. aydan sonra saçlarınız beslenerek çıkmaya başlayacaktır. Her ay biraz daha artarak çoğalır. 6. ayda sonucunuzu yavaş yavaş sonucu görmeye başlayacaksınız. Tüm saçlarınızın çıkması 1 yıl içerisinde gerçekleşecek, bir yılın sonunda en iyi sonuca ulaşacaksınız.

FUE TEKNİĞİ

FUE (Folikuler unite Ekstraksiyonu), Mikro motor kullanılarak saç köklerinin çıkarılması işlemidir. Günümüzde yapılan en yaygın yöntemdir. FUE tekniği ile alım yapılırken kökler enseden homojen bir dağılımla alınır. Bir kök alınırken bir kok alınmaz, bu sayede ense bölgesi zarar görmeden saç kökleri alınmış olur. 

SAFIR TEKNİĞİ

Saç ekimine ihtiyaç duyulan bölge planlandıktan sonra saçların yerleştirileceği kanallar açılar. Bu kanallar saçın yönünü ve sıklığının ayarlarından dolayı en önemli işlemlerin başında gelir.

Kanallar açılırken saçın kalınlığına bağlı olarak 0,3 – 0,5 – 0,7 mm’lik uçlar kullanılır. Kullanılan uçların elmas uç olması sebebiyle en az doku tahribi görülen tekniktir. Ayrıca kanalların en kısa sürede iyileştiği ve doğallığa en yakın yöntem olması sebebiyle en yaygın kullanılan tekniktir.

DHI TEKNİĞİ

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir. Bu teknikte choi adlı medikal kalem sayesinde greftler, cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir. En yaygın kullanım amacı saçların kesilmeden ekim yapılmasıdır. Bu yöntemle saçların kesilmesine gerek kalmadan, direkt saç aralarına girerek sıklaştırma yapılır.

Open chat